Протектор за бързомери, реплика на Eotech

Темата е продължение на тази тема:

в която е описано как се прави защитаващата бързомера пластина. Няма да повтарям стъпките тук, същите са и можете да използвата описаните техники за обработка на пластмасата и за изглаждането ѝ.
Проблемът с “купешките” протектори е УЖАСЯВАЩИТЕ им оптични качества.



Протекторите се правят от тънка и лоша пластмаса, която изкривява образа. По-добре си личи в реални условия от по-голямо разстояние.

Изходният материал е подобен протектор.


Пробвах да го полирам… ами не успях. Може вашият да е по-добър, но моят е ужасен.

Следа разчертаване. Целта е да използваме борда междупрозореца на бързомера и тялото му, за да сложим направена от нас пластина от плексиглас върху крехкото стъкло.


Запазваме структурната част на закрепването и режем с дремел (ВНИМАТЕЛНО И С ОЧИЛА) всичко останало.
После внимателно полираме получения елемент, като насоки можете да намерите в темата най-горе.

Следва залепването. Нанасяте тънък пласт лепило за пластмаса върху готовата рамка и залепвате към пластината. Повърхностите трябва да са идеално гладки и чисти.
Аз използвам щипки, защото по-добре държат повърхностите. Иска си притискане при всички случаи.

След 12-24 часа (в зависимост от използваното лепило), сваляте притискането и получавате това:



Както виждате, оптичното качество е много по-високо и пластината е по-дебела.

Не влияе на видимостта през бързомера, като преди протектора:


И след него:

са почти неразличими.

Отвън не е най-красивото нещо, но пази стъклото:


БЕЛЕЖКИ:

  1. Не съм го пробвал при удар с топче, възможно е да разлепи веднага пластината от държача.
  2. Може да се подсили с болтчета, при желание.
  3. Може и да се оформи по-добре, но … мързеше ме.

И както винаги, това е само идея, пробвате на свой риск.

1 Like