SVD Dragunov ( KOER )

Преди няколко дни си заприходих тази реплика на класиката от ерата на СССР . По принцип съм пожизнен фен на М4/М16 системите и повечето ми реплики са такива : щурмови и ДМР . Намразил съм съветските пушкала от годините в казармата : 3 години лягах и ставах с моя калашник две години разнасях фул сайз с дървен приклад . Ама на края на втората година като строших приклада си в главата на един бабаит на летище стара загора , след 2 седмици в ареста ми зачислиха със сгъваем приклад . След време 7 години един Макаров ми събуваше гащите и освен за сватбарски прояви за нищо друго не ставаше - тогава това беше на въоръжение . Драгуновецът дойде от Тайвангън за няма и 230 кинта . Сравнително добре измислена конструкция което позволява репликата да се пръсне на съставните й части за няма и 5 минути. Хубавото е че се ползват AEG пружини и смяната им отнема 1 минута . Дойде със пружина М180 , но докато дойде поръчката със стоманения ъпгрейд кит от Еърсофт про я смених със М145 да не унищожавам стоковите сиър и бутало - може да потрябват :wink: Стана 1,9 Джаула . Друго което веднага коригирах беше болта за зареждане . Алуминиев , мъничък и бодлив наранява ръцете след 10 зареждания . Направих екстеншън на прогамна фреза от две черупки които се сглобяват с 4 болтчета М3 и отгоре го облякох с микропореста гума . Сега вместо 40 мм е 75 мм и диаметър 32 мм Сега зареждането е песен . Не харесвам оригиналните СВД релси за оптиките им затова просто си монтирах една 11 слотова уивър релса а бипода го хванах на друга 8 слотова уивър релса . Утре ще се боря с основния проблем на СВД-тата : Дабъл фийдинга : вкарват кога по две, кога по три топчета в чембъра и рядко по едно , най-вече когато намалеят топчетата в пълнителя и силата на натиска на пружината на пълнителя поотслабне . В Тубата има няколко полезни идеи как да се оправи , но всички са с противоречив ефект според коментарите към клипчетата . Общо взето 5 от 10 на първо четене :

3 Likes