PTT-Моля за съвет

Здраво банда,
Някой може ли да препоръча ПТТ чрез което ще мога да превключвам от един канал на друг?
След последните няколко международни игри…определено ще ми трябва такова.

Това което съм виждал до момента: Baofeng UV-82 идва с такова PTT - има две копчета вместо едно и спрямо това кое се натиска предава на съответния канал. Предполагам че и другите производители имат подобни модели.

Baofeng uv-82 идва с такова заводско. Ако си го вземеш за 2-3 долара отделно и го разфасоеаш да го изследваш можеш да си пригодиш някое за това, което търсиш.

1 Like

http://www.miklor.com/COM/UV_Technical.php

Не съм разглеждал в детайли, но има схема с двойно птт

Благодаря за отговорите. Заводското ПТТ на модела ,uv-82 не е от най-добрите (имам такова).
По-скоро се целя в нещо такова

Май видях някой да го ползва вече и ,ако може да сподели как работи (надеждно ли е или бошлаф работа).

Каска, това е по-скоро за две радиостанции с един хедсет, отколкото за една с две птт-а.

Това го забелязах.
Щом става за 2 станции би трябвало да става и само за 1 ,но чрез това PTT да може да си сменяш каналите ползвайки само него!..

А вариант с круша с две PTT-та не те ли устройва?

Круша с 2 ПТТ-а?
На самата круша ли имаш предвид?

Да. На самата круша има две PTT-та, които отварят съответно горния или долния канал. И си има 3.5 жак за слушалка.
Аз лично не съм фен на крушите и, ако имам малко време, ще “скова” едно двойно PTT за моята UV-82, но ще е нещо доста грубо и недодялано, защото не мога да намеря подходяща букса за Kenwood, на която може да се запоява, а, като гледах схемата, иска един допълнителен кабел, който на нормалните PTT-та го няма. Но това е проект за следващия сезон, евентуално.

3 Likes

Да,
Това е добро.
Не знаех,че има такива круши!
Благодаря.

И аз благодаря, и аз незнаех, че има такива неща