Бърз преглед - ложа Magpul и други

Привет колеги и колежки.Днеска след близо два месеца чакане пристигна ,китайското копие

1.Магпул ложа за АК.

Първо впечатление - кутията.Отначало ми се стори малка и помислих да не е объркано нещо.Не не беше.Китайците бяха насложили всичко вътре.Ложата има т.нар топлинен щит от тънка 1,5мм ламарина.Маркировките - почти издокарани.След като я сложих - хвата се усеща значително по-дебел спрямо предишната/оригинална ложа.Има всичко но ергономията куца.
Горната ложа чисто за мене е небивалица,дори няма да я коментирам.
Със таксите от митниците и български пощи излезна околко 80лв което си е доста.

Понеже М-Lok отворите ми бодат в очите,им сложих предпазители,пък и да не влиза кал.

2.Фенер Surefire M300 копие.

Закупен миналата година за около 80лв от алиекспрес.Досега не ме е предал.По данни е около 400лумена - диод.

Споменавам го понеже за него има много опции за монтаж,супер лек и мощен.О-пръстени на затягащите елементи /светещата глава и задна капачка/.Страшно съм доволен от него.

3.Cloud Defensive LCS копие.

Суич/бутон холдър от алиекспрес за 40лв.Този път китайците са го издокарали добре,единствения минус са болтовете,който са като от кашкавал /заради тях неможах да го снимам закачен/.Добра алтернатива е за закрепване към пикатини вместо свински опашки хах :grin:

4.Монтаж Haley Strategic Thorntail копие.

Красив вариант за монтиране на фенер чрез пикатини.Единствения минус е това че идва без болтчета за закрепяне на фенера към монтажа.
Страничните болтове за закрепяне към пикатинито може да превъртрят при натягане,хубаво е да се внимава при монтирането.

Надявам се написаното да е от полза на всички.Поздрави :v:

8 Likes