Любимата ни ъпгрейдната реплика

В продължение на традицията от стария форум нека тук е мястото за снимка и кратко описание на любимите ни реплики.

WE-888, реплика на HK416, калибър .223. Мега къстъм изпълнение. Добре позната из еърсофт средите, сглобена от Чечата. Отскоро моя и след кратки донастройки от мен отново в екшъна и стреля впечатляващо.

Иначе вътре в нея е Alyan HPA Kit (който не препоръчвам да си купувате заради течове и други проблеми). Сменени стоманени вътрешности (спусък, затвор, хоп-ъп камера, нузъл). Ръчно се пилят доста чаркове за да се стигне до тук …

Репликата имитира на 100% работата на бойна щурмува карабина, от вкарването на първия проектил, до откатът при стрелба, че дори и отстраняването на засечки е същото :wink:

Отделно по въшния вид има доста играчка - като гравирана автентична маркировка, заглушител, сгъваеми мерник и мушка, сменен приклад и тнт.

15 Likes

Аз ще добавя една реплика на E&L ELS-74UN (AKS-74U), разкрасена с външен тунинг с части от Asura Dynamics:


… и снимки от времето, когато беше с Inferno:



8 Likes

Основната ми реплика - custom build на базата на Noveske Gen III NSR N4 платформа:

8 Likes

ASAR 15
Ложа реплика на Midwest Industries - 10.25 инча
Хендстоп реплика Strike Systems
Мерници - преден фиксиран - реплика на Daniel Defense, задаен сгъваем - реплика на Knight’s Armament
Приклад - реплика на BCM Gunfighter Stock
Пистолетна ръкохватка - реплика на BCM Gunfighter
G&P Comact Dual Laser - с червен и инфрачервен лазер
Фенер - реплика на Surefire M300V - с нормален и инфрачервен диод
Бързомерец - реплика на Т1
Мagpul ASAP реплика
Magpul BAD Lever - реплика


8 Likes

Custom build, изграден с:

8 Likes

Може ли снимка само по дулен спирач?! :slight_smile:

Основната ми реплика, Asar 15 FPR024. Модифицирана в конфигурация Mk 18 mod 1.

Външно:
BCM Kinesthetic Angled Grip
Daniel Defense Rail Mounted Fixed Front Sight
Daniel Defense Mk18 Rail Interface System II
Daniel Defense QD
Haley Strategic Thorntail Mount
LMT B5 SOPMOD Gen 1 Приклад
VTac ремък с QD-та
Eotech G33
Реплика на Eotech Exps 3-2 (тепърва ще му сменя капачката с такава от истински, и ще преработя черупката за да го докарам 1:1)
Реплика на KAC NT4 (модифициран и оформян за да бъде максимално 1:1 с оригиналния тъй като няма точна еърсофт реплика)
Реплика на Surefire X300
Реплика на Surefire SR07
Реплика на KAC N600
Реплика на Radian Raptor charging handle
Реплика на LMP 219 (стоковия грип) модифициран.

Вътрешно:
Почти всичко е стоково и работи без проблем.
ASCU обновено до Gen. 5
Бутало Ultimate M170 Red
Вътрешна цев Madbull 7075 Ultimate 6.01

10 Likes

Евалата 4овек , много се радвам да вида една добре направена реплика . Все по рядко се вижда някой да се старае да направи нещо красиво

3 Likes

Един SBR билд който сглобих за жена ми, по нейна идея и желание на базата на
Arcturus Ar 15 (AT-AR01-CQ)

Midwest Industries SS-Series M-Lok 9 inch
BCM Mlock Covers
SI LINK Curved Foregrip
Viking Tactics MC Sling
Daniel Defense A1.5 Fixed back sight
Реплика на Daniel Defense fixed front sight
Реплика на Eotech Exps 3-2
Реплика на Surefire M300 Mini Scout
Реплика на Surefire SR07 Scout
Реплика на Magpul MOE
Реплика на Magpul CTR
Реплика на SLR BCF

Отвътре:
SHS Hi speed мотор
Modify hop up камера
Maple Leaf 60°

Всичко останало е стоково, впечатлен съм от съпоставката цена/качество на тази реплика.
Стоково идва с прецизна стоманена цев 6.02, гиърбокса е CNC V2 подсилен, а частите отвътре са доста задоволителни. Реплика използва стоманен селектор за стрелба (вместо пластмасовата плоча към гиърбокса) при което превключването на селектора е много отчетливо и приятно.

Това което аз намирам за минус е, че използва електронен спусък тип микросуич който няма как да бъде сменен с ASCU или какъвто и да е друг спусък. Мисля, че Poseidon правеха специален MOSFET спусък за тези реплики.
Отношението към клиентите е на задоволително ниво. При отваряне за пресмазване на гиърбокса забелязах лека драскотина в предната част (първоначално я помислих за пукнатина) и писах на поддръжката. Свързаха се с мен в рамките на час и ми предложиха безплатна подмяна на целия гиърбокс ако нещо се случи с въпросната драскотина.
Ресийвърите са алуминий, здрави и стабилни като долния е удебелен около буферната тръба и пиновете.
Буферната тръба (Airsoft Spec) е директно завита на резба към долния ресийвър, а не посредством дълъг болт.

За в бъдеще смятамe да се сменят:
Предната мушка с оригинална D.D.
Cloud Defensive Surefire LCS + Суич
Фенера да се вдигне на Arisaka 45 Degree Surefire Scout Mount
SLR BCF да се смени с реплика на Surefire Socom + Surefire Socom Mini Supressor реплика
Оригинална капачка за батерия на Eotech Exps 3-2
MOSFET


9 Likes

Ложата е яка… браво

1 Like

Набързо от мен единият сет :

Tippman M4 - Troy TRX ложа,Troy Squid Grip, PTS Griffin QD Blast Shield ,IMI Defense TS-2 приклад, лазера/фенер e Condition Red , бързомера е китайче тествано на бойно и е куче. Ремъкът е Blue Force padded двуточков. Вътре е сложен Red Bolt на Kalei , както и TDC. Цев Orga 6,23 (363 мм) ,гумата е А+ Reaps 70 (благодарности на Fisher) , р-хоп. Като цяло това са модификациите типмана пука с .32 топчета и рита яко! :slight_smile:

Пистолетната реплика е на WE с PDI 6,01 цев и гума не помня каква.
Граната Burst XL.
Пълнителите са HEXMAG.
Раница Tasmanian TIger Essential Pack MK II мултикам.
Чест риг с кайдекс инсъртъри направени вкъщи - Helikon-Tex Chest Rig Training Mini Rig multicam.
Колан и IFAK направени от DBR custom gear , джобове за пълнители Tasmanian Tiger, турникет холдъра е китайче, но работи идеално с истински CAT. Кобуръ е направен от Bjorn Tactical с Blade Tech mid ride и Bjorn Tactical лег страп. Май е това… :slight_smile:

Сглобена е в Stars Customs при Тошето.

10 Likes

Страхотен сет !!! Аз като един gear freak изразявам респект!!!

1 Like

Болтов снайпер – SRS A1 Silverback Gen1 22”

Стокова репликата идва работеша и стреляща на доста прилична дистанция ,но както повечето неиздържали нямаше как да не я пипна, все пак гоним дистанция иначе снайперовата реплика се обезсмисля  Това което мога да кажа относно качеството на изработка и мисълта , с която е сътворена тази играчка е – уникално, материали не са пестени. Репликата е от най-най-първата партида и е работено по нея успоредно с мой приятел от Унгария ,участвал в разработката на фаст хопа в последствие излезнал в серийно производство, като всички останали нови на пазара камери са произлезли от него – Faceless Sniper.

Ето какво има вътре и отвън:

Вътрешна цев: PDI 6.05 – 595мм с 60° R-HOP for pdi & faceless barrels и гума SRS & HTI 100% chamber seal първа генерация. Като се казва 100% значи е 100% ,тествано на 100%. Пробвани са много комбинации от цеви и гуми – работи с AEG цеви и гуми все пак, и в крайна сметка спряхме отново на PDI.

Камера: SRS f.a.s.t. chamber със F.O.W. nub for srs f.a.s.t. chamber (тази гиричка също променя играта доста).

Бутало и глава: Буталото е Faceless Sniper Heavy SRS piston с Mouse Fart глава – тишина……

Спринг гайд: SRS Teflon Spring Guide, направен и мод с уплътнение на пружината за да не издава звук.

Заглушител: Action Army Hive Sound Suppressor – идва празен и в момента е с шайби с различен вътрешен диаметър изрязани от звукоизолационна пяна за студия. Всяка една кухина по репликата е запълнена с абсолютно същия материал.

Оптика: Bushnell AR223 1-4x24

Сменени фолоърите на пълтнителите, така че и последното топче да бъде изстреляно.

Ремък и паучове за приклад са къстъм за SRS от Faceless Sniper.

Репликата стреля на над 90 метра дистанция с 0.48 топчета и 3,2/3,3 джаула, има доста видеа може да се гледа и чете, зверски тиха е особено със заглушител. Като тежест си тежи и няма общо с нито една друга платформа – VSR/BAR и тн. са като играчки спрямо теглото на SRS, имал съм възможност да държа истински SRS и усещането е доста близко до репликата. Silverback работят рамо до рамо с Desert Tech и това си личи в крайният продукт.

Пистолетна реплика : STTI МК23

Супер ефтина и също толкова проблемна откъм пълнители както TM MK23. Хаби малко газ поради липсата на Блоу бек, пластмасова е….но като я изкормиш и става добър сайд арм за снайпер – дори снайпер 70 мерта дистанция с 0.40 топчета не е зле.

За целта вътре има цев PDI 6.01 133мм и Modify Tan Accurate Hop Up Bucking – тази от самолетният материал Не е стандартният сетъп за MK23, но работи също толкова добре колкото и всичко масово. HadronТДЦ и Silverback MK23 заглушител – суууупер тих – мисля всички, играещи снайпер роли имат доста смешни истории с този артикул  като например – „Брат май те застреляха…Май да ама какво….“ , до хвърляне на реплика от уплах и тн.  Като ,ако се купува такава реплика – вземете си пълнители….за да не се чака после.

Останалата част от екипировката :slight_smile:
ATAKA Diversant ~ Ghillie Suit Gen.4 - пенкот гринзон. Доста удобно ,дишашти гърбове на панталона и анорака , както и възможност за вплитане на растителност и конци за да стане гили.

Багажната система е Blue Force Special Beltminus V2 H-Harnes ,по спомен има няма 150 грама тегло когато не е накичена. Изработка не коментирам , пришити карбонови нишки за допълнителна здравина. Джобовете по нея са на ATAKA отново пенкота и 3 на Tasmanian Tiger (два за пълнители ,един бърз пистолетен), хидрацията вътре е Hydra Pack 2.5 литра ревърсибъл.

IMG_3534

IMG_3536

IMG_3537

И последно SCG.Viper Hood Pro.

10 Likes

Моят ASG AW-308

2 Likes

2 Likes